Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie: edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”.
Planszowa gra „Chłopska Szkoła Biznesu” jest symulacją działalności gospodarczej w grupie od 12 do 30 uczestników. Podczas gry występują podstawowe mechanizmy rynkowe (podaż, popyt, konkurencja, współpraca, spółki handlowe). Uczestnicy rozgrywki wchodzą w role przedsiębiorczych rzemieślników (piekarzy, tkaczy, kowali) zajmujących się produkcją towarów (chlebów, płócien, bryk) – handlują na jarmarku z innymi graczami i organizują wyprawy handlowe do miast umieszczonych na planszy – mapie Europy. Rozgrywka wymaga od uczestników własnej inicjatywy: podejmowania decyzji, planowania, negocjowania i nawiązywania współpracy z innymi graczami.
Projekt: edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu” jest realizowany przez Małopolski Instytut Kultury we współpracy z Gminą Andrychów. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Banku Polskiego. Opiekunkami i koordynatorkami tego projektu w naszej szkole są panie: Aneta Wodzińska i Hanna Rejnchard.

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter