29 listopada, w mroźny wieczór uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości związanej ze 187 rocznicą wybuchu Powstania Listopadowego. Uroczystość rozpoczęła się mszą w intencji Piotra wysockiego i Ojczyzny w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej. Po niej nastąpił przemarsz z pochodniami, niesionymi przez harcerzy, w asyście Kompanii Honorowej pod pomnik Piotra Wysockiego. Tam odbył się Apel Pamięci, Salwa Honorowa i delegacje złożyły kwiaty i zapalone znicze.
Piotr Wysocki jest to postać dobrze znana mieszkańcom nie tylko ze względu, iż był bohaterem Nocy Listopadowej ale również dzięki temu, że był mieszkańcem Warki.
Cała uroczystość została zakończona jak w wojsku przystało, poczęstunkiem w formie gorącej grochówki.

187. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego.
img_8674img_8671img_8668

187. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego.

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter