W czwartek, 4 października 2018r w ZSP w Warce odbył się I etap już XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania. Wzięło w niej udział 26 uczniów naszej szkoły z klas drugich, trzecich i czwartych Technikum Logistycznego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru złożonego z 25 pytań gdzie za poprawną odpowiedź były 2 pkt. ale już za niepoprawną -1 pkt. Uczniowie, którzy uczestniczyli w rywalizacji musieli wykazać się znajomością wielu zagadnień logistycznych.

Celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką zagadnień logistycznych i upowszechniania nowoczesnej wiedzy z tego zakresu. To również doskonały sprawdzian i ocena dla prowadzących zajęcia stopnia przyswajania i zrozumienia przedmiotów logistycznych przez uczniów.

Udział w konkursie i przejście do kolejnych etapów to szansa na otrzymanie stażu a później pracy w dużych firmach logistycznych. To również zwolnienie z części egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, a także ułatwiony start, zwłaszcza finansowy na wybrane studia.

27 października zostaną ogłoszone oficjalne wyniki i nazwiska uczniów zakwalifikowanych do II etapu. Zatem trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i wyczekujemy z niecierpliwością tego dnia.

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter