„Chłopska Szkoła Biznesu” to gra planszowa, która pomaga uczniom zrozumieć współczesne mechanizmy gospodarcze, rozwija kreatywność i kształtuje kompetencje społeczne. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod nauczania przedsiębiorczości. Gra wydana została przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. Drugie, poprawione wydanie ukazało się w 2012 roku w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego na rzecz przedsiębiorczości, dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. Opiekunkami projektu w naszej szkole są panie: Aneta Wodzińska i Emilia Tuźnik.
Od września ruszyły międzyklasowe rozgrywki „Chłopskiej Szkoły Biznesu”,w których udział wzięło 8 klas, w tym gościnnie debiutowała klasa III gimnazjum. 29 listopada 2018 roku została przeprowadzona szkolna rozgrywka „Chłopskiej Szkoły Biznesu”. Do rywalizacji przystąpiło 40 uczniów, którzy w dwuosobowych drużynach wcielili się w 20 spółek handlowych. Największy kapitał zgromadziła spółka Agaty i Eryka z klasy II TH oraz spółka dwóch Jakubów z klasy II TL. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem. Tak trzymać, wkrótce kolejne rozgrywki.

Chłopska Szkoła Biznesu

„Chłopska Szkoła Biznesu” to gra planszowa, która pomaga uczniom zrozumieć współczesne mechanizmy gospodarcze, rozwija kreatywność i kształtuje kompetencje społeczne. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod nauczania przedsiębiorczości. Gra wydana została przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. Drugie, poprawione wydanie ukazało się w 2012 roku w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego na rzecz przedsiębiorczości, dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. Opiekunkami projektu w naszej szkole są panie: Aneta Wodzińska i Emilia Tuźnik.Od września ruszyły międzyklasowe rozgrywki „Chłopskiej Szkoły Biznesu”,w których udział wzięło 8 klas, w tym gościnnie debiutowała klasa III gimnazjum. 29 listopada 2018 roku została przeprowadzona szkolna rozgrywka „Chłopskiej Szkoły Biznesu”. Do rywalizacji przystąpiło 40 uczniów, którzy w dwuosobowych drużynach wcielili się w 20 spółek handlowych. Największy kapitał zgromadziła spółka Agaty i Eryka z klasy II TH oraz spółka dwóch Jakubów z klasy II TL. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem. Tak trzymać, wkrótce kolejne rozgrywki.

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. 1 PLM "Warszawa" w Warce Wtorek, 11 grudnia 2018

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter