„Ptaki – jakie są, każdy widzi”, powiedziałby autor encyklopedii „Nowe Ateny”, ksiądz Benedykt Chmielowski. Ze skrzydlatymi istotami spotykamy się na co dzień, równie często
w mieście, jak i na wsi. Nasza wiedza o nich, zazwyczaj – bardzo powierzchowna, kończy się na kilku gatunkach Od biedy , odróżnimy jeszcze wróbla od gołębia, szpaka od sikorki, indyka od koguta. Ale co z całą rzeszą naszych „braci mniejszych”, do których bez wątpienia należą nie tylko jaskółki, gżegżółki, piegże czy jastrzębie, ale też te bardziej egzotyczne, jak pelikany, kondory czy marabuty. Portretowane przez malarzy („Madonna ze szczygłem” Rafaela Santiego), z upodobaniem inspirujące pisarzy (Bruno Schulz, „Ptaki”) i wszelkiej maści artystów, o ornitologach nie wspominając.
Jak prezentują się ptaki, uchwycone w kadrze przez uczniów Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego? Zobaczcie sami, podziwiając prace , umieszczone między regałami pełnymi książek. Wystawa, jak podkreśla pani Joanna Jatymowicz, dyrektor biblioteki, wzbudza zainteresowanie, i podziw, odwiedzających czytelników. Autorami nagrodzonych fotografii są uczniowie Liceum im. P. Wysockiego oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
im. 1PLM „Warszawa” w Warce- między innymi Andrea Czasak, Jakub Zalewski (laureaci konkursu) , a także Klaudia Chodór, Daria Tobiasz, Dominika Pisarek, Dominika Chojniak, Patryk Glinka, Grzegorz Jastrzębski, Jakub Pyszyński.
Odwiedzając bibliotekę, spróbujcie wpisać się w modny trend „Lubimy czytać”. Bo przecież od dziecka lubimy książki. Nie tylko te, z obrazkami.

Zachęcają:

Małgorzata Mrozek, Mariola Rękawik

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter