8 września br. nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Dożynkach Powiatowych, które organizowane są corocznie w Sanktuarium Matki Bożej przy Parafii św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Lewiczynie. Uczniowie Zespołu Szkół w Warce jak zawsze stanęli na wysokości zadania i przygotowali przepiękne stoisko, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Ponadto nasi uczniowie wraz z nauczycielkami Panią Anetą Wodzińską i Panią Aleksandrą Bartuszek oraz rodzicami wykonali przepiękny wieniec w kształcie tortu, symbolizujący jeden z kierunków w naszej szkole – Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, przyozdobiony samolotem będącym symbolem szkoły.
W ramach dożynek zorganizowanych było kilka konkursów, w tym na najlepszą potrawę regionalną. Nasza młodzież, pod czujnym okiem Pani Aldony Rzeźnik i Pana Macieja Kwiatkowskiego, przygotowała przepyszny pasztet drobiowy oraz musztardę gruszkową a na deser rogaliki z nadzieniem jabłkowym oraz ciasto budyniowe z malinami.
Wysiłek uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych został doceniony przez jury, które przyznało im III miejsce w tej kategorii. Jesteśmy bardzo dumni i jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter