W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy cykl spotkań z lokalnymi pracodawcami, w ramach których młodzież będzie poznawać tajniki danych zawodów. Opiekę nad adeptami sprawują panie: Aldona Rzeźnik i Aneta Wodzińska.
W piątek 20.09.2019 r. klasy IV TG/TH i III TG odwiedziły browar rzemieślniczy „BroWarka” w Warce. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób warzy i rozlewa się piwo, poznać surowce, z jakich robi się złocisty napój oraz zaznajomić się z cyklem produkcyjnym. Niektórzy próbowali też nalewania piwa do butelek, kapslowania i naklejania etykiet. Młodzież mogła zdegustować kilka rodzajów piw rzemieślniczych, które inaczej smakują niż piwa warzone przemysłowo  Dziękujemy panu Hubertowi Kurzepie za cenną lekcję
W czwartek 26.09.2019 r. klasa I TG/TH odwiedziła restaurację „Kociołek” w Warce. Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak działa zakład gastronomiczny w praktyce. Zapoznali się z wyposażeniem technicznym kuchni przemysłowej, zmywalni i sali restauracyjnej. Warto też wspomnieć, że właścicielem restauracji jest nasz były uczeń Marcin Bienias, któremu bardzo dziękujemy za możliwość zwiedzenia jego lokalu oraz za ciepłe słowa, które skierował do młodzieży

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter