Klasa 2 technikum logistycznego wraz z panią Agatą Śliwą odwiedziła w minioną środę Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Warce. Zakład ten od dwóch lat zajmuje się zbiórką i selekcją odpadów komunalnych generowanych przez mieszkańców na terenie naszego miasta i najbliższej okolicy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się jak w praktyce wygląda funkcjonowanie takiego punktu oraz jaką niełatwą pracę wykonują na co dzień zatrudnieni w tej jednostce pracownicy. Dzięki takim lekcjom młodzież miała możliwość uświadomić sobie jak ogromnie ilości odpadów wytwarzamy i gromadzimy oraz jak bardzo istotna w dzisiejszych czasach jest ich właściwa segregacja. Takie działania pozwalają odzyskać część surowca, przetworzyć go a następnie powtórnie wykorzystać.

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter