Sleeveface –ubrani w książkę

Daj się uwieść czarowi fotografii i urokowi dobrej książki.
Zabaw się w artystę i weź udział w modnym projekcie, służącym promowaniu czytelnictwa. Przekonaj innych, że epoka Gutenberga nadal trwa, a Polacy, także ci młodzi, potrafią czytać książki.

Czym jest sleeveface? To fotografia osoby z twarzą lub sylwetką, zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem.

Proponujemy Wam udział w tej zabawie. Wierzymy, że potraficie zaistnieć kreatywnie w projekcie kierowanym do uczniów wareckich szkół średnich.
Zadanie Wasze będzie polegało na wykonaniu zdjęcia w konwencji sleeveface. Możecie wystąpić w roli fotografujących i aranżujących scenę. Możecie też pozować, stając się wdzięcznymi modelami. Do zabawy warto zaprosić swych bliskich czy znajomych.
Zadbajcie o szczegóły – intencją tego typu zdjęć było fotografowanie się we wnętrzach bibliotek lub w sąsiedztwie biblioteczki pełnej książek.

Zasady konkursu:

 • wziąć w nim udział mogą wszyscy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego i Zespołu Szkół im. 1 PLM „Warszawa” w Warce
 • prace przyjmowane będą do 30 kwietnia 2020 roku, u organizatorów konkursu
  rozstrzygnięcie projektu nastąpi 15 maja 2020 roku
 • laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe oraz bardzo dobre oceny cząstkowe
  z wybranego przedmiotu humanistycznego
 • wszystkie wyróżnione i nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na forum publicznym, w Bibliotece Miejskiej w Warce
  zgłoszone prace powinny zostać złożone w postaci cyfrowej – fotografie z opisem (pamięć przenośna) oraz wydrukowane zdjęcia na papierze fotograficznym (min 15cm x 21cm), przekazane w opisanej kopercie lub teczce.
  Prace konkursowe oceni jury w składzie: Mariola Rękawik, Kamila Stępniewska, Urszula Jaworska, Małgorzata Mrozek.

Dodatkowe informacje dostępne u organizatorów konkursu oraz na stronach internetowych szkół i szkolnym fanpage’u.

 

Organizatorzy konkursu: Małgorzata Mrozek
Mariola Rękawik

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter