15 lutego 2021 r.Zespół Szkół dołączył do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości.

Nasi uczniowie korzystają z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych w ramach realizacji praktyk zawodowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskują możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą.
Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń
i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników – to zadania, z którymi mierzy się nasza młodzież. Współzawodnicząc ze swoimi kolegami na wirtualnym rynku, uczniowie mogą przekonać się, jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.


Wirtualny biznes – realne kompetencje
W internetowej rzeczywistości młodzież wciela się w rolę przedsiębiorców prowadzących restaurację, biuro podróży i firmę transportową. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy on-line oraz wykorzystanie mechanizmów rywalizacji mają za zadanie zaangażować młodych ludzi w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych. Udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe będzie dla naszych uczniów pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej.
Jako szkoła z wieloletnią tradycją staramy się stale podnosić jakość kształcenia w naszej placówce i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardziej angażowały uczniów. Dlatego podczas praktycznych warsztatów z ekspertami z firmy REVAS kształcili się także nauczyciele, którzy zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój, a nawet poziom zadłużenia. W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu, Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymały Panie: Krystyna Romanowska, Aneta Wodzińska i Aneta Polak.
Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter