Od września 2017 do połowy października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
w Warce był realizowany projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej tj. II ZSZ, IIIa ZSZ, IIIb ZSZ poszukiwali materiałów na temat historii zawodów i zastanawiali się jak uzyskane kwalifikacje i praca wpływają na życie człowieka. Z zebranych materiałów powstała wystawa przedstawiająca ewolucje zawodów na przestrzeni wieków i wpływ pracy na rozwój osobisty.
Zapraszam do biblioteki szkolnej, w której ostatnio pojawiło się sporo nowości.
Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. A oto niektóre z książek:
Książki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Serdecznie zapraszam !!!
W ramach realizacji projektu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa, klasy I TL i I SB zorganizowały szkolny konkurs fotograficzny pt. „Czytam, bo lubię.” Klasy w ramach tego projektu edukacyjnego wykorzystały dostępny księgozbiór w naszej szkolnej bibliotece. Prace uczniów nawiązywały do różnych pozycji książkowych i branżowych czasopism. Często były wykonywane w nietypowych miejscach i sytuacjach. Promowały modę na czytanie i zachęcały innych uczniów do sięgnięcia po książkę.
Celem wystawy było pokazanie innym osobom, że książka może rozwijać zainteresowania, przyczynia się do rozwoju intelektualnego a także, że czytanie może stać się nawykiem i przyjemnością.
W ramach projektu czytelniczego ,,Czytamy dzieciom ” uczniowie z klasy 2TH/TG odwiedzili Samorządowe Przedszkole nr 1 w Warce. Odwiedzili różne grupy, czytając dzieciom bajki i pokazując jak piękny może być świat książki. Dzieci z zainteresowaniem słuchaly bajek, zadawaly pytania, a każda wizyta konczyla się uśmiechem na twarzy przedszkolakow zarówno jak i uczniów technikum.
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 klasa I TG/TL brała udział w „ Narodowym Projekcie Czytelnictwa”. W ramach tego projektu zostały zorganizowane klasowe warsztaty pt: „Dlaczego warto czytać?” Klasa została podzielona na dwie grupy, które podczas dwugodzinnych warsztatów zastanawiały się nad dwiema kwestiami:
1. Dlaczego młodzi ludzie nie lubią czytać książek?
2. Jak można zachęcić młodzież do czytania?
Efektem pracy obu grup były plakaty z odpowiedziami na te pytania. Na zakończenie zajęć każda z grup zaprezentowała i omówiła swoją pracę.