erasmus

W dniach od 6 września do 3 października 2020 roku grupa 17-stu uczniów z naszej szkoły realizowała zagraniczne praktyki zawodowe w Povoa de Varzim w Portugalii. Była to młodzież kształcąca się w zawodzie technik hotelarz, technik żywienia i usług gastronomicznychoraz technik logistyk. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywali w hotelach, restauracjach, firmach handlowych oraz logistycznych. Wyjazd ten w ramach programu „Zagraniczne staże gwarancją sukcesu” był możliwy w Zespole Szkół w Warce dzięki współfinansowaniu z programu Unii Europejskiej Erasmus+.
Program zagranicznych mobilności przyczynia się co roku do rozwoju zawodowego uczniów w poszczególnych zawodach, poprawia ich komunikatywność językową a także powoduje poznanie kultury odwiedzanego kraju.

W dniach od 2 marca do 28 marca 2020 roku grupa 37 uczniów z naszej szkoły miała realizować miesięczne, zagraniczne praktyki zawodowe w Povoa de Varzim w Portugalii. Wyjazd zorganizowany został w ramach programu „Zagraniczne staże gwarancją sukcesu” i był możliwy dzięki współfinansowaniu z programu Unii Europejskiej Erasmus+. Program zagranicznych mobilności przyczynia się co roku do rozwoju zawodowego uczniów w poszczególnych zawodach, poprawia ich komunikatywność językową, a także umożliwia poznanie kultury odwiedzanego kraju.
W tym roku w programie wzięła udział młodzież kształcąca się w zawodzie technik hotelarz, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywali w hotelach, restauracjach, firmach handlowych oraz logistycznych. Niestety wybuch pandemii oraz wprowadzone obostrzenia spowodowały konieczność skrócenia pobytu uczniów za granicą. 13-go marca 2020r grupa była zmuszona przerwać praktyki, aby móc bezpiecznie powrócić do kraju.

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter