Punktem kulminacyjnym wycieczki było spotkanie z Dyrektorem Hotelu Ossa Panem Markiem Parjaszewskim.
   Pan Dyrektor odpowiedział na wszystkie pytania naszych uczniów, przybliżając im w ten sposób zasady organizacji i funkcjonowania obiektu hotelarskiego.
Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego spotkania. Pan Dyrektor Marek Parjaszewski (zarządza około 400 osobami) jest nie tylko wysokiej klasy menadżerem, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem, otwartym na ludzi, pełnym życzliwości, serdeczności. Na pytanie Jak osiągnąć sukces w biznesie? odpowiedział: hotel bez ludzi, którzy go tworzą, to tylko mury, kluczem do sukcesu są pracownicy, to oni tworzą każdą organizację i dlatego trzeba ich szanować i o nich dbać, bo tylko zadowolony pracownik to dobry pracownik.
Wycieczka do Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej okazała się bardzo dobra lekcją przedsiębiorczości i hotelarstwa w praktyce.

Opinie uczestników wycieczki:

  • Wycieczka do hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej bardzo mi się podobała. Mimo tego, że już tam byliśmy zobaczyliśmy ten hotel pod zupełnie innym kątem. Mam nadzieję, że będzie organizowanych więcej takich wycieczek, do różnych hoteli, ponieważ każdy z nich jest inny i z każdej takiej wycieczki wynosimy inne informacje. Widzimy co innego i czego innego możemy się nauczyć. Wycieczki takie są bardzo potrzebne, ponieważ moim zdaniem dużo łatwiej jest nam gdy możemy coś zobaczyć, dotknąć, a w szkole nie mamy takiej możliwości.   
  • Wycieczka do hotelu Ossa pozwoliła mi zrozumieć jak wygląda praca w hotelu od zewnątrz i wewnątrz. Dowiedziałem się jakie są koszty utrzymania hotelu, a także co jest ważne by hotel funkcjonował na odpowiednim poziomie. Wiem już także jakie powinno być podejście osób pracujących do klienta, aby był on zadowolony i chciał do nas powrócić. Uzyskałem także informacje w jaki sposób sprawdzić co jest potrzebne nowym klientom.
  • Wycieczka do hotelu Ossa dała mi wiele wspaniałych wrażeń. Dochodząc do hotelu uświadomiłam sobie, że praca hotelarza jest interesująca w takim obiekcie jak hotel Ossa i sprawia ona wielką frajdę. Podobał mi się również stosunek pomiędzy pracownikami a szefem. W ich rozmowach było widać, że łączy ich prawdziwy szacunek do siebie i pracy. Oprócz tego dowiedziałam się ile płacą za prąd i ogrzewanie. Co w sumie najbardziej mnie zainteresowało. Myślę, że hotel Ossa byłby również wspaniałym miejscem na wesele. Z pokoi najbardziej zainteresował mnie apartament z wanną w pokoju.
  • Wycieczka do hotelu Ossa uświadomiła mi, że dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości w dążeniu do celu można osiągnąć postawiony sobie cel. Na początku nie musimy mieć ogromnych posiadłości, dużych hoteli, restauracji a wraz z upływem czasu powiększać je. Dzięki Panu Dyrektorowi dowiedziałem się, że hotel to nie ściany, przestrzeń pomiędzy nimi, ale ludzie przyjeżdzający do niego (goście) i współpracownicy. Tylko dzięki profesjonalnemu wykształconemu personelowi, który potrafi rozmawiać z ludźmi, rozumieć ich można osiągnąć sukces.
  • Wycieczkę do hotelu Ossa uważam za bardzo ciekawie spędzony czas. Podczas tego spotkania znalazłam odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jestem zadowolona, że Dyrektor znalazł dla nas czas i traktował bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Tą wycieczkę zawodową określam jako potrzebną i bardzo korzystną lekcję hotelarstwa w praktyce, która pokazała mi jak naprawdę wygląda praca w tej branży.
Wycieczka do Hotelu Ossa
dsc_0053dsc_0062dsc_1048

Wycieczka do Hotelu Ossa

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter