Spotkanie dla maluchów połączone z zabawą andrzejkową odbyło  się 19 listopada 2014 roku w godzinach 8:30 – 11:30 w siedzibie szkoły.

Celem głównym imprezy było zaznajomienie maluchów ze specyfiką zawodu hotelarza.

Uroczystość rozpoczęła się  przed pomnikiem Bohaterskich Lotników 1.PLM „Warszawa”, gdzie dzieci poznały historię  i obecne realia szkoły. Kolejnym etapem była lekcja w praktyce. Przyszli hotelarze obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez starsze koleżanki, z której dowiedzieli się na czym polega praca w tym zawodzie. Uczennice ZSP opowiedziały jak wyglądają zajęcia z przedmiotów zawodowych, w jakich wycieczkach uczestniczyły w cyklu kształcenia oraz czego nauczyły się w trakcie praktyk  zawodowych. Punktem kulminacyjnym były wspólne zajęcia praktyczne. Dzieci składały telefoniczne zamówienia na usługi hotelarskie, zapoznały się z obsługą faxu i kasy fiskalnej, ćwiczyły procedurę meldunkową dla gości hotelowych. Maluchy obejrzały także szkolny pokój hotelowy. Po takiej dawce wiedzy na dzieci czekała słodka niespodzianka przygotowana przez pana Macieja Kwiatkowskiego i klasę III TG. Ostatnim etapem uroczystości była zabawa andrzejkowa dla najmłodszych. Były konkursy, wróżby andrzejkowe, tańce, śpiewy,  zjawiły się nawet czarownice. Wszyscy świetnie się bawili (włącznie z wychowawcami i dyrekcją). Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Na pożegnanie maluchy dostały słodki upominek i obiecały, że jeszcze odwiedzą naszą szkołę.

Chciałybyśmy serdecznie podziękować:

dzieciom i wychowawczyniom  klas 0 i I PSP w Ostrołęce za udział w imprezie,

Dyrekcji ZSP w Warce oraz Dyrekcji PSP w Ostrołęce za otwartość i chęć współpracy,

opiekunce Warsztatów Młodego Hotelarza gr.1 pani Anecie Wodzińskiej za innowacyjne podejście do zajęć edukacyjnych i koordynację  zadania,

panu Maciejowi Kwiatkowskiemu i klasie III TG za przygotowanie słodkości dla dzieci,

oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej imprezy.

Uczennice:

Izabella Jachyra, Izabela Szymaniak, Katarzyna Pietrzak, Angelika Korczak, Magdalena Korczak

Lekcja hotelarstwa dla maluchów
dsc_0074dsc_0083dsc_0096

Lekcja hotelarstwa dla maluchów

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter