W tym roku szkolnym w Zespole Szkół w Warce opracowana została nowa strategia promocyjna, której głównym aspektem jest bezpośredni kontakt z potencjalnymi uczniami.
Naszej placówce bardzo trudno jest konkurować z dużymi, dobrze wyposażonymi szkołami, dlatego postanowiliśmy pokazać to co mamy najcenniejszego, czego nie znajdziecie nigdzie indziej. Naszym atutem jest atmosfera, indywidualne podejście do ucznia, empatia i wrażliwość na sprawy młodego człowieka. Cechuje nas również profesjonalne podejście do nauki, czego dowodem są wyniki egzaminów zewnętrznych.
Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali i przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia z wybranych przedmiotów m.in. z języków obcych, historii, języka polskiego, matematyki, przedsiębiorczości, przedmiotów zawodowych. Do udziału, w zajęciach zaproszona została młodzież ze szkół podstawowych. Łącznie odwiedziło nas 357 uczniów, z 17 szkół. Każda grupa została powitana przez Panią dyrektor Annę Górnicką, następnie przedstawiciele samorządu uczniowskiego podczas prezentacji multimedialnej przedstawili kierunki kształcenia oraz osiągnięcia naszych uczniów. Omówione zostały także korzyści wynikające z odbywania praktyk zagranicznych, które są oferowane przez Zespół Szkół w Warce.
Młodsi koledzy uczestniczyli w trzech bądź czterech lekcjach otwartych, podczas których mogli przekonać się jaka atmosfera panuje w szkole. Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia w pracowni gastronomicznej, gdzie nie tylko można było posłuchać i zobaczyć, ale również skosztować i samodzielnie przygotować potrawy.
H. Carter powiedział: „ Są dwie rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom, pierwsza to korzenie, drugie to skrzydła” i to właśnie daje nasza szkoła. Korzenie czyli mądrość, wiedzę, tradycję i skrzydła, czyli umiejętności, które zapewniają lepszy start w życiu zawodowym.
Dziękujemy Dyrekcjom Szkół Podstawowych oraz ich uczniom za udział w zajęciach oraz wszystkim, którzy pomogli nam wcielić plan promocji szkoły w życie. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów ZS w Warce za zaangażowanie i wspieranie inicjatyw edukacyjnych w naszej szkole.
Kochani ósmoklasiści pamiętajcie, nie liczy się, to co widzicie na zewnątrz, ale to co jest w środku.

ZAPRASZAMY

Zespół do spraw promocji
w ZS WARKA

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter