„Zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi.
Nie zadają pytań, nie krytykują. ”
– George Elliot
Zwierzęta są nieodłącznym towarzyszem człowieka. Większość z nas ma swojego ulubieńca lub marzy, że kiedyś będzie miało psa, kota lub kanarka. Oczywiście bywają osoby zakochane w wężach, szczurach, świnkach wietnamskich czy małpach – gusta bywają różne! Przebywanie ze zwierzętami ma wyjątkowo dobroczynny wpływ na ludzi. Dzieci, dorośli, starsi, zdrowi i chorzy – dla każdego z nas zwierzę może być lekarzem, przyjacielem czy psychologiem. Podczas przymusowej izolacji zwierzęta domowe są jednym z ważniejszych źródeł wsparcia emocjonalnego. Mają zbawienny wpływ na naszą kondycję psychiczną. W dniu Światowego Dnia Zwierząt, który przypada na 04 października Samorząd Szkolny, Szkolne Koło Wolontariatu i Komisja ds. promocji zainicjowali akcję, w której uczniowie ZS przesyłali zdjęcia swoich ulubieńców. Inicjatywa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.
Pamiętajcie, zwierzę potrafi odmienić ludzkie życie na lepsze, jednak posiadanie go wiąże się także z pewnymi obowiązkami, bądźmy kochającymi i odpowiedzialnymi opiekunami.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Dawida Ślązaka.

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter