Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Matematyka na co dzień”

Organizator

Organizatorem konkursu są Liceum Ogólnokształcące w Warce, Zespól Szkół w Warce oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Sponsor

Komitety Rodzicielskie Szkół oraz inne instytucje, firmy czy stowarzyszenia będące fundatorem nagród.

Uczestnicy

Uczestnikami konkursu są uczniowie klas 1 w/w szkół.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

Etap I szkolny

etap szkolny (szkoła macierzysta ucznia)
grudzień 2019 r. – luty 2020 r.
1 tydzień/co miesiąc

Etap II międzyszkolny

etap międzyszkolny – pojedynek szkół
11.03.2020 r.
Liceum Ogólnokształcące w Warce
godzina 9:00
czas trwania 60 minut

Zadania III seria 29 stycznia-4 luty 2020

Zadanie 1
Wypisujemy kolejne liczby naturalne, otrzymując ciąg cyfr
12345678910111213141516…….
Jaka cyfra znajduje się na 2020-tym miejscu? Odpowiedź uzasadnij.

Zadanie 2
Na trzech półkach znajduje się odpowiednio 7, 11 i 6 książek. Zrównaj liczbę książek na każdej półce dokonując trzech przełożeń. Przełożenie oznacza przeniesienie pewnej liczby książek z jednej półki na drugą według zasady: na półkę można dołożyć tyle książek, ile już na niej jest (np. jeżeli na półce jest 6 książek, to można dołożyć na nią 6, jeżeli są 4 książki, to 4).

Zadanie 3
Klasa I b wyjechała na wycieczkę w góry, gdzie uczniowie mieli zamieszkać w schronisku. Po rozmieszczeniu w pokojach dwuosobowych okazało się, że brakuje dwóch pokoi. Wówczas wstawiono do każdego pokoju dodatkowo jedno łóżko tak, aby w pokoju mieściło się troje uczniów. Po rozmieszczeniu uczniów w pokojach trzyosobowych okazało się, że dwa pokoje zostały wolne. Ilu uczniów pojechało na wycieczkę? Ile pokoi było w schronisku?

Do pobrania:

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Matematyka na co dzień”

Oświadczenie

Zadania III seria 29 stycznia-4 luty 2020

Zacznij wpisywać i naciśnij Enter